סיורים ואירוח ביתי בג׳סר א-זרקא

״מקום מדהים, אנשים מקסימים, מרעי מסור לקידום המקום , ועושה עבודת קודש יחד עם רבים אחרים. לכו לבקר, חווייה אמיתית ״

אניטה
סיורים בג׳סר א-זרקא
כידוע, ג'סר אל זרקא, כפר הדייגים הייחודי שנמצא צפונית לקיסריה,  הוא אחד הכפרים האותנטיים והמסורתיים הקיימים בארץ.
למרות שהוא נמצא בין קיסריה למעגן מיכאל, הכפר עדיין סובל ממצב כלכלי נמוך מאוד והעוני ברחובות לא נסתר מן העין.
עם זאת, אנשי הכפר מסבירי פנים בצורה בלתי רגילה. אולי זה משום שכל הכפר הזה בעצם מסמל את כל מה שתרבותי, אמיתי ושורשי.
תושבי המקום, שהכנסת אורחים זה ערך יסוד בתרבות שלהם, פותחים את דלתותיהם, תרתי משמע, לכל מי שרק חפץ בליבו וסקרן במוחו לראות קצת היסטוריה ותרבות מקומית.

הפונטציאל התיירותי שיש לכפר להציע, הביאה את חברת "תיירות הגשר הכחול" לפעילות שמעודדת ומרכזת סיורים ואירוחים ביתיים בכפר. האירוחים הביתיים בכפר הם מבוססי מקום ומורשת ומבטיחים הנאה צרופה לכל הבאים להתארח. אז מה זה אירוח ביתי בג'סר אל זרקא? "תיירות הגשר הכחול" מרכזת מספר מארחים שמוכנים לפתוח את ביתם ואת ליבם בפני מטיילים שמגיעים למקום. המארחים מכניסים את המטיילים לביתם למסע אישי דרך האוכל. לעיתים מדובר בכמה שעות ולעיתים כחלק מסיור מאורגן ברחבי הכפר. באירוח, מספרים המארחים סיפור אישי סוחף ושואבים את המשתתפים אל תוך המורשת של המקום. חלק מהמארחים מעבירים סדנאות בישול שלמות שלאחריהן אוכלים את האוכל שנעשה בסדנה.
אירוח ביתי
בג'סר א-זרקא
בעצם מדובר באירוח ביתי אותנטי שמחובר ומודע למקום ומושרש כנורמה חברתית אצל כל תושבי הכפר – אירוח ביתי ערבי אמיתי בידיים פתוחות ומלאות בכל טוב. האוכל שמגישים המארחים, הוא כמובן אוכל ערבי אותנטי ועשיר טעמים. מקובל לראות הרבה מארחים שמכינים ארוחת דגים – זאת כמובן בשל היות ג'סר אל זרקא כפר דייגים שתרבות הדיג קיימת בו עדיין במלוא כוחה. כמו כן, ניתן למצוא אפשרויות נוספות כמו ארוחה בשרית או ארוחה צמחונית. מומלץ לוודא לפני שקובעים אירוח ביתי בכפר, מהו פחות או יותר התפריט במידה ויש לכם בעיה או רגישות למזון כלשהו. באופן כללי, אם לא מדובר ברגישות, אנחנו ממש מעודדים אתכם לצאת מהגבולות וללכת לטעום משהו שבחיים לא טעמתם.
אירוח ביתי בג'סר אל זרקא מתאים ליחידים, למשפחות, לקבוצות. לכל מי שרק רוצה. חברת "תיירות הגשר הכחול" מפעילה ומרכזת את הסיורים בכפר ואת האירוח הביתי למגוון קבוצות במגוון גילאים. אל בית המארחים מגיעים מספר אנשים, בחלק מהבתים מדובר בשבעה, שמונה אנשים ויש בתים שיכולים לארח גם 20 ו-30 אנשים.
עיצוב הבית, הגשת האוכל, התה המסורתי, הלבוש והסיפורים – כל אלה מספקים חוויה קסומה, טעימה ופוקחת עיניים.

לתיאום ופרטים נוספים

השאירו פרטים עכשיו